Paavo Matsini võitis Euroopa kirjandusauhinna romaaniga GOGOLI DISKO!

-

Täna kuulutati välja 2016. aasta Euroopa Liidu kirjandusauhinna võitjad. Eestist pälvis auhinna Paavo Matsin.

Teisipäeval, 5. mail 2016 

Euroopa Kirjastajate Liit (FEP) koos Euroopa ja Rahvusvahelise Raamatukaupmeeste Liiduga (EIBF) ning Euroopa Kirjanike Nõukogu (EWC) koostöös Euroopa Komisjoniga andsid 2016. aasta Euroopa Kirjandusauhinna kaheteistkümnele euroopa kirjanikule. Nende hulgas ka Paavo Matsinile tema romaani „Gogoli disko“ eest. 

„Gogoli disko“ tegevus toimub ebamäärases tulevikus. Väikesesse Viljandisse on peale sõda Vene tsaaririigiga elama asunud uusasukad, kes toimetavad oma igapäevaseid tegevusi. Elanike rahuliku mäluvaba elu lööb segamini õuduskirjaniku Nikolai Gogoli ülestõusmine surnuist ja ilmumine rahvale. 

Paavo Matsin (s 1970) on kirjanik ja kolumnist, kes õppinud ülikoolis nii filoloogiat, semiootikat kui ka teoloogiat. Tema teravad päevakajalised kommentaarid võtavad sageli fantaasiaküllaste mõistujuttude vormi. Paavo on ka viljakas kirjanduskriitik. Lisaks romaanidele on tema sulest ilmunud lasteraamatuid ja nukufilmistsenaariumeid. „Gogoli disko“ on Paavo kolmas raamat maagilis-realistlikust Liivimaa triloogiast, kus minevik ja tulevik sujuvalt põimuvad peegeldamaks olevikku. Triloogia esimesed kaks raamatut on Tartu-aineline „Dr Schwarz. Alkeemia 12 võtit“ ning „Sinine kaardivägi“, mille seiklused toimuvad Riias. 

„Gogoli disko“ võitis äsja ka Eesti Kultuurkapitali 2016. a. kirjanduspreemia parima proosateose kategoorias. 


Lisa kommentaar

Email again: